Categories
علم و فناوری

اسپیس اکس هفته آینده راکت استارشیپ را تا ارتفاع ۱۵ کیلومتری پرتاب می‌کند

اسپیس اکس در حال آماده‌سازی نمونه اولیه راکت استارشیپ برای آزمایش مهم هفته آینده است. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، این راکت تا ارتفاع ۱۵ کیلومتری زمین اوج خواهد گرفت.

نمونه اولیه راکت استارشیپ که SN8 نام دارد، چهارمین آزمایش روشن کردن موتور در سکوی پرتاب را پشت سر گذاشت تا برای پرواز هفته آینده تا ارتفاع ۵۰ هزار پا (۱۵ کیلومتر) آماده باشد. ایلان ماسک مدیرعامل اسپیس اکس گفت که در این آزمایش عملکرد موتورها و فلاپ‌ها، وضعیت تانکرهای سوخت و توانایی راکت در تغییر موقعیت برای فرود آزمایش خواهند شد.

نمونه اولیه راکت استارشیپ به نام SN8 حین انجام آزمایش روشن کردن موتور روی زمین در پایگاه اسپیس اکس در جنوب تگزاس.

استارشیپ، نسل بعدی سیستم حمل و نقل فضایی شرکت اسپیس اکس است و این شرکت می‌خواهد از آن برای انواع مأموریت‌ها از جمله ارسال محموله و سرنشین به مریخ و ماه و همچنین ارسال ماهواره‌ها به مدار زمین استفاده کند. نسخه نهایی این راکت تقریباً ۵۰ متر ارتفاع خواهد داشت و به یک راکت غول پیکر دیگر به نام «سوپر هوی» متصل خواهد شد.

نمونه اولیه راکت سوپر هوی هنوز ساخته نشده، اما اسپیس اکس تاکنون چند نمونه اولیه از راکت استارشیپ را ساخته و آزمایش کرده که سه مدل از آن‌ها تاکنون پرواز کرده‌اند؛ یکی از نمونه‌های اولیه این راکت به نام «استارهاپر» تابستان سال ۹۸ پرواز کرد. دو راکت آزمایشی دیگر به نام‌های SN5 و SN6 نیز به ترتیب مرداد ماه و شهریور ماه امسال با موفقیت پرواز کردند.

هر سه راکت یاد شده یک موتوره بودند و حداکثر تا ارتفاع ۱۵۰ متری اوج گرفتند، SN8 اما از سه موتور نیرو گرفته و قرار است تا ارتفاع بسیار بیشتری اوج بگیرد. استارهاپر، SN5 و SN6 هر سه از آزمایش پرواز سربلند بیرون آمدند، اما آنطور که ماسک می‌گوید شانس پرواز موفق SN8 کم است و از حالا در مورد آزمایش SN9 و SN10 سخن می‌گوید.

راکت SN8 دو آزمایش روشن کردن موتور در سکوی پرتاب را با موفقیت انجام داد، اما سومین آزمایش به خاطر نشت مواد شیمیایی طبق برنامه پیش نرفت. همانطور که پیشتر ذکر شد، این راکت چهارمین آزمایش روشن کردن موتور را با موفقیت پشت سر گذاشته و باید دید در آزمایش پرواز چه عملکردی از خود نشان می‌دهد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع مطلب

Categories
علم و فناوری

خودروی برقی اپل احتمالا از سیستم تاریک کردن خودکار شیشه‌ها برخوردار است

خودروی برقی اپل که فعلاً با نام اپل کار (Apple Car) شناخته می‌شود، احتمالاً از سیستم هوشمند تاریک کردن پنجره‌ها برخوردار است که با استفاده از فناوری کریستال مایع و فیلترها، از ورود نورهای مضر خورشید به درون اتاقک جلوگیری کرده و حریم خصوصی سرنشینان را افزایش می‌دهد.

اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا (USPTO) به تازگی دو پتنت اپل را تأیید نهایی (Grant) کرده که نشان می‌دهند این شرکت برای ارتقا حریم خصوصی سرنشینان و همچنین کاهش اثرات مخرب نور خورشید بر چشمان راننده، به فکر استفاده از سیستم هوشمند تاریک کردن پنجره‌ها در خودروی برقی خود است.

طرح مفهومی خودروی برقی اپل که توسط Motor Trend طراحی شده است

اپل در پتنت اول از بکارگیری ماژول‌های کریستال مایع سخن گفته که احتمالا به معنی چند لایه بودن شیشه پنجره‌های خودرو برای جلوگیری از ورود نورها به درون اتاقک است. اپل ظاهراً به دنبال استفاده از فیلترهای مختلف در پنجره اتومبیل است که مانع از ورود نور فرابنفش و فروسرخ به درون خودرو شده و علاوه بر محافظت از چشمان سرنشینان، از بالا رفتن بیش از حد دمای اتاقک در فصل تابستان جلوگیری می‌کنند.

در پتنت دوم، از بکارگیری سیستم و متدی برای «ارتقا حریم شخصی و تاریک شدن پنجره‌ها به شکل دینامیک» اشاره شده که خصوصیات آن مشابه با پتنت اول بوده و برای تغییر میزان شفافیت پنجره‌های خودرو در نظر گرفته شده است. اپل در پتنت خود اشاره می‌کند که روش‌های فعلی برای تاریک کردن پنجره‌های خودرو «به حد کافی از سرنشینان در برابر اثرات مخرب نور خورشید و نورهای دیگر محافظت نکرده» و «تأثیر چندانی در ارتقا حریم خصوصی» ندارند.

شایعات حاکی از آنند که Alexander Hitzinger، مهندس ارشد سابق پورشه در حال فعالیت روی پروژه Titan است.

در این پتنت به اتصال یک دستگاه کامپیوتری به ماژول‌های تاریک کننده پنجره اشاره شده که می‌توانند سطح شفافیت شیشه‌ها را با بوسیله ولتاژ تغییر دهند. این کامپیوتر با تحلیل اطلاعات سنسورهای مختلف خودرو، وضعیت خودرو را تشخیص داده و به طور خودکار پنجره‌ها را تاریک می‌کند.

منظور از سنسورها، احتمالاً GPS، دماسنج، فشارسنج، رطوبت‌سنج، سنسورهای نور محیطی، دوربین‌های دو بعدی و سه بعدی، سنسور وزن، فروسرخ، LiDAR و غیره است. کامپیوتر خودرو با دریافت داده‌های این سنسورها، در مورد میزان دید راننده تصمیم گیری کرده و شفافیت شیشه‌ها را کاهش یا افزایش می‌دهد. این سیستم همچنین با استفاده از داده‌های موقعیت مکانی GPS پارک شدن خودرو در خیابان‌های داخل شهر را تشخیص داده و شیشه‌ها را برای ارتقا حریم خصوصی تاریک می‌کند.

برخی شایعه‌ها حاکی از آنند که اپل در پروژه‌ای مخفی به نام Project Titan در حال ساخت یک اتومبیل برقی خودران است. این خودرو احتمالاً «اپل کار» نام خواهد گرفت و سال ۲۰۲۳ یا ۲۰۲۵ رونمایی می‌شود.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع مطلب

Categories
علم و فناوری

رونمایی از نمونه اولیه هواپیمای عمودپرواز الکتریکی با برد ۸۰۰ کیلومتر

کمپانی استرالیایی «AMSL Aero» از یک هواپیمای عمودپرواز الکتریکی (eVTOL) جدید رونمایی کرده که در مرحله پیش از پرواز قرار دارد. این محصول به نام «Vertiia» می‌تواند به وسیله هیدروژن حداکثر ۸۰۰ کیلومتر پرواز کند و به عنوان یک آمبولانس هوایی کار خود را آغاز خواهد کرد.

این هواپیمای عمودپرواز الکتریکی با همکاری دانشگاه «سیدنی» و شرکت فعال در زمینه فناوری‌های خودران و سنسور «Mission Systems» توسعه پیدا کرده است. این هواپیما از ۸ موتور بهره می‌برد که ۴ مورد آن در باله‌ای در بالای آن قرار گرفته و ۴ مورد دیگر در اطراف کابین به چشم می‌خورند.

زاویه این پروانه‌ها برای بلند شدن و فرود عمودی تغییر می‌کند و می‌توان به صورت افقی با آن پرواز کرد. استفاده از ۸ موتور باعث می‌شود در صورت بروز خرابی، سرنشینان با مشکلات کمتری مواجه شوند.

بال‌های کوچک به بخش پشتی پروانه‌ها متصل می‌شوند که زاویه آن‌ها نیز با پروانه‌ها تغییر می‌کند تا جریان هوا مسدود نشود. زمانی که هواپیما به سرعت مشخصی دست پیدا کند، این بال‌ها باعث افزایش بهره‌وری پرواز می‌شوند.

طبق اعلام AMSL، این هواپیما می‌تواند به سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند و در هنگام آزمایش دارای خلبان خواهد بود. با این وجود، این محصول به توانایی‌های پرواز خودران مجهز می‌شود و زمانی که قانونی شوند، قابل استفاده خواهند بود.

این کمپانی استرالیایی مدعی ساخت بهینه‌ترین هواپیمای پرواز عمود برقی جهان شده است. شاید دلیل چنین موضوعی استفاده از معماری فیبر کربن و کابین دو یا سه سرنشینه باشد.

برد پرواز این هواپیما با توجه به نحوه ذخیره‌سازی انرژی متفاوت است. نسخه مجهز به باتری بردی نزدیک به ۲۵۰ کیلومتر دارد و شارژ آن طول می‌کشد. مدل مجهز به پیشرانه هیدروژنی می‌تواند تا ۸۰۰ کیلومتر پرواز کند. در این نسخه می‌توان به سرعت انرژی موردنیاز آن را تامین کرد. در حال حاضر مدل دوم عملکرد خود را ثابت نکرده، اما در آینده وارد این بخش از بازار خواهد شد.

AMSL Aero قرارداد همکاری با شرکت پزشکی هوایی «CareFlight» امضا کرده که از eVTOL این کمپانی به عنوان آمبولانس هوایی استفاده می‌کند. این هواپیما در سال ۲۰۲۳ به عنوان آمبولانس هوایی شروع به فعالیت خواهد کرد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع مطلب