Categories
علم و فناوری

اولین تصویر واقعی از طراحی جدید کارت‌های گرافیک AMD Radeon RX 6000 با سه فن

دیروز برای اولین بار تیزر رسمی طراحی جدید مدل مرجع کارت‌های گرافیک سری AMD Radeon RX 6000 با ریزمعماری تازه نفس RDNA2 منتشر شد. حالا امروز شاهد اولین تصویر واقعی از کارت‌های گرافیک سری Radeon RX 6000 هستیم. جالب اینکه AMD دو مدل مجهز به 3 و 2 عدد فن طراحی کرده است.

آنچه که دیروز منتشر شد، صرفاً مدل سه بعدی طراحی شده با استفاده از کامپیوتر بود. اما امروز شاهد اولین تصویر واقعی از طراحی جدید کارت‌های گرافیک سری Radeon RX 6000 یا دست کم مدل‌های رده بالای آن هستیم.

Untitled-1.jpg

این طراحی از سه عدد فن مشابه Axial-Tech ایسوس و طراحی جدید برای محفظه کولر بهره می‌برد. این طراحی جدید از تم مشکی- نقره‌ای با رگه‌های سرخ بهره می‌برد که در برخی نقاط هم آیینه‌ای است. محل قرار گیری فن‌ها هم با الهام از برش الماس طراحی شده و در ترکیب با لبه‌های براق، ظاهر زیبایی به آن بخشیده است.

KluJaomrS2UhyVTe.jpg

هم زمان رندر طراحی دوم AMD برای مدل‌های مرجع کارت‌های رده پایین‌تر سری RX 6000 منتشر شده است که آن را با طول کمتر و یک جفت فن نشان می‌دهد. احتمالاً طراحی با سه عدد فن در کارت‌های رده بالای سری 900 استفاده خواهد شد و این طراحی در سری RX 6800 یا RX 6700 مورد استفاده قرار می‌گیرد.

QT3kj4PUkcYwvCVu.jpg

هرچند طراحی جدید AMD برای مدل مرجع به اندازه سری GeForce RTX 30 انویدیا پرزرق و برق نیست، اما به وضوح بهتر از نسل قبل است. انتظار می‌رود AMD در روز 28 اکتبر (7 آبان) به طور رسمی کارت‌های گرافیک سری RX 6000 را با ریزمعماری جدید RDNA2 معرفی کند. RDNA2 همان ریزمعماری گرافیکی بکار رفته در کنسول‌های بازی جدید سونی و مایکروسافت است.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع مطلب

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.